http://www.yeladudim.co.il לוח מודעות הוסף למועדפים הפוך לאתר הבית קבוצת
דיון
לאתר
האדם השלם


מתוך אני ישן במיטתי - טיפול והתנסות בגן

לאחר שהורים רבים שיתפו אותי לגבי בעיות השינה של ילדם, אשר מתקשים לישון לבד במיטתם, החלטתי להעביר בגן את הנושא "אני ישן במיטתי".

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 
מתוך פרויקט סב - גן

יעקב, הסבא המתנדב, הגיע לגן עם תרנגולת. אוראל ד. שכל כך אוהב את הסבא, בקש ממנו להביא לגן פרות.

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 
מתוך :"הורים מציבים גבולות לילדיהם"

החוקים והגבולות הראשוניים בהם נתקל הילד הינם אלה אשר מציבים עבורו הוריו .גבולות ברורים ועקביים נותנים לילד הרגשת ביטחון התורמת להתפתחותו הבריאה ומעבירים לו מסר כי הוריו דואגים לו וניתן לסמוך עליהם

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 

עמוד הבית יש ענין האיזון בכף ידך - על רייקי
האיזון בכף ידך*
Ih
הצצתי על עציץ הניבט מחדרי על אדן החלון. העלים חלקם קמושים חלקם ירוקים. האם הגיעה העת להשקות את הצמח? חשבתי לעצמי. אם אשקה אותו יתר על המידה, המים יציפו אותו והצמח יבול. לעומת זאת אם אחסיר ואשקה אותו מעט מדי, האדמה בשורשיו תיבש והצמח יבול. מעניין, איך פעולות הפוכות יכולות לגרום לתהליך זהה...הצמח זקוק לטיפול שגרתי מאוזן. כל שינוי משמעותי יגרום להפרת האיזון ויכול לגרום לנבילתו.

הנגלה והנסתר
הצמח, האדם, הצפור... יצורים חיים בכלל, זקוקים לאיזון בכדי להתקיים באופן נורמלי. כל הפרה של האיזון יכולה לגרום לתהליך קמישה או נבילה. איזון בחלקים הפיסיים הנראים לעין, מתחיל מאיזון בחלקים האנרגטיים הבלתי נראים לעין, כגון ההילה האנרגטית העוטפת את הגוף הפיסי. זוהר לוי בספרו "מפתח הקסם שלך" כותב: "כאשר נבין כי העצמי האמיתי שלנו מזוהה עם אותה פוטנציאליות טהורה, נתחבר לכוח ההופך כל דבר ביקום לניגלה". ברמת מודעות גבוהה לאנרגיה האוניברסלית (האלוהית) יכול העוסק בכך לראות את החלק האנרגטי של הגוף המכונה הילה. בשלב ראשון צבעה לבן. ככל שרמת המודעות עולה ומתגברת, ניתן להבחין בצבעים השונים המרכיבים את ההילה בחלקיה השונים.

הגוף המורחב
יצירת גוף פיסי כלשהו תחילתו באנרגיה. כך נברא היקום. מתוך דיסק אנרגיה ענק נבראו בתהליך אבולוציוני סטיכי (שמעבר לשליטת האדם, גורם היולי שנעשה בכוח איתני הטבע) כל המוטציות למיניהן. חלקן כפלנטות חסרות חיים כפי שידוע לנו בשלב זה, וחלקן נושאות צורות חיים שונות. כל גוף שנוצר, אם כן, נוצר מכח האנרגיה: היא הקיימת בו והיא המניעה אותו. אותו גוף מתקיים בצורתו אך מבנהו האנרגטי עובר תהליך של השתנות באופן מחזורי ובתדירות קבועה. כך שהוא אותו גוף אבל אחר...כפי שאמר הפילוסוף תלס: "בכל יום זורחת אותה שמש ובכל יום היא שמש חדשה". "הסביבה" כותב זוהר לוי " היא המשך הגוף שלנו, במילים אחרות היקום הוא הגוף המורחב שלנו".

הפרת האיזון
כל עוד האנרגיה קיימת וצורתה המקורית לא מופרת , הגוף ממשיך להתקיים בצורתו המקורית. בו ברגע שיחול שינוי באנרגיה או שיופר האיזון בין מרכיביה השונים, נהיה עדים לשינויי ההרכב הכימי של האנרגיה. שינוי זה יגרום לכך שהחומר הפיסי שהיה בידינו הופך לחומר אחר. גוף או חלק מגוף שהופר בו האיזון האנרגטי מתפקד פחות או שאינו מתפקד כלל. מראהו משתנה וצבעיו החיוניים מקבלים גוונים מדוללים כשם שהעלים המתיבשים משנים את צבעם לצהוב- חום.

בצלמו ובדמותו
בני האדם בשונה מחלקי הבריאה האחרים, נכונו ביכולת לברוא עולם. לצור חומרים חדשים והרכבים חדשים, להניח הנחות לבדוק וללמוד. "גם לטבע יש מחשבה משלו" כותב זוהר לוי " אך ההבדל בין מחשבה אנושית למחשבת העץ או האבן נעוץ בכך, שהטבע נתון בתוך תבנית קבועה מראש ואילו בני האדם נוטלים חלק בכל תגובה שזורמת בתוכנו". וכאשר הפרשנות שלך משתנה - משתנה גם המציאות שלך, שכן אתה וסביבתך - חד הם".

בני האדם כמו חלקי הבריאה השונים ובהבדל המהותי שצויין לעיל, הם מיני קוסמוס. תאים המרכיבים את הגוף השלם. "הכל צפוי" (פרקי אבות ג',ט"ו) - זה הנתון והידוע לגוף השלם והמושלם. הגוף האלוהי. הקוסמוס. ההתפתחות הסטיכית ידועה וצפויה. "והרשות נתונה" (פרקי אבות ג',ט"ו) - יכולת האדם לברוא את עולמו: "לא תחשוב שבהיותו יודע המעשים. אין הדבר כך, אלא כל אחד בוחר במה יעשה". הרמב"ם בהקדמה לפרשנותו למשנה בספר "המאור" ב"סיכום על הבחירה והידיעה כותב": היוצא מכל מה שאמרנו, שמעשי האדם מסורים לו. ברשותו להיות צדיק או רשע, ואין אלהים כופהו באחד משני המצבים."
ובעניין האנרגיה האוניברסלית שהיא הקוסמוס והאלוהות בעצמה, "ידיעתו יתברך והשגתו את כל הדברים, הרי הוא למעלה משכלנו". כיוון שהיא מוחלטת, אין בה טוב או רע היא מוחלטת. וכיוון שכך היא חיובית מעיקרה (זה מה שמאפיין את הערך המוחלט).

בכף ידך
בצלמו ובדמותו יצר את האדם. וכיוון שכך, אכן ניתנה לנו גם יכולת הקבלה וההתחדשות. יכולת זו מובנית בנו ואנו מסוגלים באמצעות רמת המודעות שלנו להגיע ליכולות ריפוי ואיזון של האנרגיה שבנו באמצעות ריפוי עצמי, או ריפוי אחרים. די בכך שנניח את כפות ידינו על המקום בגוף בו היתה הפרה של האיזון האנרגטי. ביכולתנו לשמש מתווכים של האנרגיה האוניברסלית המוחלטת ולהעבירה למי שזקוק לה.


*נכתב ע"י יהודה בכר בעקבות שיעור ברייקי אצל המאסטר לרייקי אלי נבון


חזרה לראש העמוד
שלח לחבר


עמוד הבית
פינות
פינת הילדים
פינת החגים
פינת עונות השנה
קהילות
קהילת חינוך וגן
מאגרים
קבוצת דיון
מסיבות ואירועים
קהילת אלטרנטיבי
פורום האדם השלם
פורום חוכמת הקבלה
אתר ילדים של החיים
ספרות מקצועית
ע) התפתחות הילד)
התפתחות הילד (E)
ע) חינוך לגיל הרך)
חינוך לגיל הרך (E)
כללי
על האתר
אודותי
שנת שבתון