http://www.yeladudim.co.il לוח מודעות הוסף למועדפים הפוך לאתר הבית קבוצת
דיון
לאתר
האדם השלם


מתוך אני ישן במיטתי - טיפול והתנסות בגן

לאחר שהורים רבים שיתפו אותי לגבי בעיות השינה של ילדם, אשר מתקשים לישון לבד במיטתם, החלטתי להעביר בגן את הנושא "אני ישן במיטתי".

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 
מתוך פרויקט סב - גן

יעקב, הסבא המתנדב, הגיע לגן עם תרנגולת. אוראל ד. שכל כך אוהב את הסבא, בקש ממנו להביא לגן פרות.

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 
מתוך :"הורים מציבים גבולות לילדיהם"

החוקים והגבולות הראשוניים בהם נתקל הילד הינם אלה אשר מציבים עבורו הוריו .גבולות ברורים ועקביים נותנים לילד הרגשת ביטחון התורמת להתפתחותו הבריאה ומעבירים לו מסר כי הוריו דואגים לו וניתן לסמוך עליהם

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 

עמוד הבית רפואה משלימה ורפואת ילדים
רפואה משלימה ורפואת ילדים
Ih
שיטות הרפואה המשלימה מקבלות בשנים האחרונות הכרה בינלאומית. מתגבשת רפואה אינטגרטיבית במקום מה שהיה מקובל עד היום כרפואה קונבנציונלית.

רפואה משלימה מסייעת בטיפול בילדים בהצלחה רבה במצבים של דלקות בדרכי הנשימה העליונות, דלקות אוזניים, אסטמה ("ברונכיט ספסטית"), בעיות בעור, לקויי התפתחות, לקויי למידה, איחור בהתפתחות מוטורית לסוגיה, בעיות קשב וריכוז. אלה הם הדברים היותר מוכרים. לאחרונה ניתן למצוא טיפולים בשילוב פסיכולוגיה ורייקי לטיפול בחולי CP , טרשת נפוצה, בעיות כבד ועוד...

מי שעובר באינטרנט באתרים שונים יכול למצוא עדויות אישיות של אנשים המספרים על "פלאים" שעשו איתם וכיצד הצליחו להחלים ממחלות קשות שהרפואה הקונבנציונלית לא נתנה להם סיכוי. רבה המודעות לגבי יכולת היוגה לשפר את יכולת הריכוז, ההתרגעות והטיפול בילדים היפר אקטיביים. קמו בתי ספר ליוגה ומדיטציה לילדים שאף חלקם הצליחו להכנס בדלת הראשית לגני הילדים ולבתי הספר ברחבי הארץ.

עיסוי ילדים ותינוקות הוא שיטה עתיקת יומין ויש עליה תיעוד ומחקרים. טיפולים התפתחותיים בתינוקות משולבים בטיפולי עיסוי נמצאו יעילים יותר ותינוקות רגועים יותר. יש המדווחים על שנת לילה טובה יותר.

במצבים קליניים כגון התפתחות מאוחרת, מצבים נפשיים, הפרעות קשב וריכוז בילדים, נמצאו השפעות מיטיבות:
לדוגמא - MEDEK בפיזיותרפיה מפעילות את הילדים. באופן זה איזורים במוח לומדים את המטלה ובהמשך הילד לומד לבצעה בעצמו.
הומאופטיה מחישה את החיות ומסייעת לתיגבורה בגוף ובנפש.
אקופונקטורה, נטורופטיה, שיאצו ביופידבק ועוד.. פותרים בעיות שונות: מכאבים כרוניים (כאבי ראש ומיגרנות) עד בעיות נפשיות כשהטיפולים מסייעים בהחזרת גוף הילד לאיזון. השיטות העתיקות הללו מטפלות בגוף כנקודת מוצא לטיפול בנפש. כלומר, פועלות מהפיסי אל האנרגטי הרוחני.
שיטות טיפול אלה עוברות למעשה מהפיסי הנראה והמוכר אל הבלתי נראה והלא מוכר. הפוך משיטות הטיפול של הרייקי המטפל קודם כל בחלק האנרגטי שיצר את הפיסי וגם יצר בו את הכאב או את הפגם.

ראוי לציין שבתקופתנו אנו עדים למעבר לעידן החדש הרוחני. על פי הספרות הקיימת, האלף הקרוב הוא האלף בו תחול ההתפתחות הרוחנית הגבוהה ותביא את האנושות למציאת המצאות חדשות בתחום. המצאות המפתחות ומעצימות את היכולות העל חושיות שלנו כבני אדם. יכולות שהיו בידינו אך איבדנו אותם בשל חוסר האמון שלנו בעצמנו וביכולות שלנו.

שיטות הטיפול האלטרנטיביות מתאימות לילדים וצעירים שנחשפו פחות ממבוגרים לתרופות והשפעות חיצוניות שמעצבות את הגוף והנפש. לכן גם הטיפול עשוי להועיל יותר לילדים מאשר למבוגרים. קידום האיכויות האלה אצל ילדים יצעידו את האנושות לקראת מה שהיא צריכה להיות באמת. לחיות לצד הטבע ולא להרע או להפריע לו. האנרגיות המתקבלות מהטבע הן האנרגיות המוחלטות שנועדו לאפשר לנו חיים מאוזנים ללא דאגות ופחדים ומחלות פיסיות ונפשיות הנובעות מהם.
חזרה לראש העמוד
שלח לחבר


עמוד הבית
פינות
פינת הילדים
פינת החגים
פינת עונות השנה
קהילות
קהילת חינוך וגן
מאגרים
קבוצת דיון
מסיבות ואירועים
קהילת אלטרנטיבי
פורום האדם השלם
פורום חוכמת הקבלה
אתר ילדים של החיים
ספרות מקצועית
ע) התפתחות הילד)
התפתחות הילד (E)
ע) חינוך לגיל הרך)
חינוך לגיל הרך (E)
כללי
על האתר
אודותי
שנת שבתון