http://www.yeladudim.co.il לוח מודעות הוסף למועדפים הפוך לאתר הבית קבוצת
דיון
לאתר
האדם השלם


מתוך אני ישן במיטתי - טיפול והתנסות בגן

לאחר שהורים רבים שיתפו אותי לגבי בעיות השינה של ילדם, אשר מתקשים לישון לבד במיטתם, החלטתי להעביר בגן את הנושא "אני ישן במיטתי".

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 
מתוך פרויקט סב - גן

יעקב, הסבא המתנדב, הגיע לגן עם תרנגולת. אוראל ד. שכל כך אוהב את הסבא, בקש ממנו להביא לגן פרות.

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 
מתוך :"הורים מציבים גבולות לילדיהם"

החוקים והגבולות הראשוניים בהם נתקל הילד הינם אלה אשר מציבים עבורו הוריו .גבולות ברורים ועקביים נותנים לילד הרגשת ביטחון התורמת להתפתחותו הבריאה ומעבירים לו מסר כי הוריו דואגים לו וניתן לסמוך עליהם

תגובתך למאמר - הוסף נושא בפורום
(חינוך וגן)

 

עמוד הבית חופש הביטוי באינטרנט

חופש הביטוי באינטרנט

בימים אלה, ממשיכה רשת האינטרנט להיות בועה של חופש בכלל וחופש ביטוי בפרט. ההערכה היא שמדובר בתופעה זמנית בלבד, שזמנה הולך ואוזל. הפרות של איסורי פרסום, מידע חסוי ומסווג ופורנוגרפיה, מוצאים את מקומם ברשת. בימים אלה מתנהל מאבק בשאלה זו לגבי פיקוח והתערבות המדינה בנעשה ברשת. שינויים טכנולוגיים מאיימים להפוך את הרשת למקום מפוקח יותר וחופשי פחות.

בארצות רבות קיימת הגבלת הגישה לאינטרנט לקטינים וכניסה מותרת לחברי חוגים או חברי מועדון שבדרך כלל משלמים דמי מנוי או מזדהים בכניסה לאתר. רכישות ספרים, חדשות ומידע כלכלי עולים כסף. חיפוש אינפורמציה מביא אותנו לאתרים בהם הכניסה איננה אפשרית לכל דכפין.

היום מדברים על שתי שיטות מעניינות להסדרת נושא זה: תיחום (zoning) של הדוברים ו-מנגנון המאפשר למשתמשים לסנן (filtering), או לחסום את החדירה לתכנים אסורים. בינתיים הדברים לא בשימוש אך אם מדובר בחקיקה או בקריטריונים מחמירים של סינון המידע, קיימת סכנה שיגרמו לשינוי מהותי בחופש הביטוי ובחופש לאינטרנט להיות הבועה של כולם עבור כולם. חשיבות הדבר בדרכים הלגיטימיות להגיע למידע ברשת. אם הוא יחסם, כנראה ששוב בעלי הממון לא יפגעו. מי שיפגע יהיו השכבות החלשות הנזקקות לאינטרנט ולא בעלי הממון.

הסכנה לגבי חופש הביטוי מתיחסת לשני היבטים בעיקר: חופש הביטוי למרחב הממוחשב בשל דרישות של ספקי גישה ושל מפעילי אתרים לקבל נתונים מלאים מהמשתמש. המרחב שהיה פתוח לכל וחופשי גם לגורמים חסרי אמצעים, נשלט ע"י תאגידים גדולים וחזקים והאינטרנט יוכל ליהפך כפי שכבר ציינתי לנ"ל לכלי עבור עשירים בלבד. חופש הביטוי התוכני  נמצא גם הוא בסכנה של ממש. ריכוזיות יתר בידי חברות מעטות, יכול להפוך את התכנים באינטרנט  לתכנים "מטעם". דבר זה יבטל כמובן את חופש הביטוי הקיים היום ברשת.

לדעתי יש להמנע מחקיקה בתחום האינטרנט שתפגע באופן ישיר בחופש הביטוי. לעומת זאת יש לקדם פרשנות משפטית שמכירה באופיה העכשוי של הרשת ולחופש הביטוי שיש בה כמכשיר חזק ובעל השפעה שלא ניתן לערעור או לביטול. פשיעה או פרסום מידע חסוי באינטרנט לא צריכים למצוא את מקומם באינטרנט ובזה יש למערכות הביטחוניות והמשטרה אתגר לחסום את הזרמת המידע האסור והפשיעה. ישנן דרכים משפטיות ואחרות לטפל בכך. צריך ליסם זאת בדרכים לגיטימיות.

 חזרה לראש העמוד
שלח לחבר


עמוד הבית
פינות
פינת הילדים
פינת החגים
פינת עונות השנה
קהילות
קהילת חינוך וגן
מאגרים
קבוצת דיון
מסיבות ואירועים
קהילת אלטרנטיבי
פורום האדם השלם
פורום חוכמת הקבלה
אתר ילדים של החיים
ספרות מקצועית
ע) התפתחות הילד)
התפתחות הילד (E)
ע) חינוך לגיל הרך)
חינוך לגיל הרך (E)
כללי
על האתר
אודותי
שנת שבתון